Yatış Pozisyonunuz KARAKTERİNİZİ Ortaya Koyuyor

331

Hayatımızın üçte biri uyku ile geçtiği için, uyku üzerine bir çok araştırma yapılmaktadır. Yapılan araştırmalar bizlere farklı bilgiler aktarıyor ve hareketlerimizi bizlere açıklıyor. Daha önce iki adet uyku ile ilgili video yapmıştım. Bu sefer uyuma şekli ile insan karakterinin arasında ki bağlantılara göz atıyoruz.

 

6- Kütük Şeklinde Yatmak
Bu pozisyonda uyuyan insanların bacakları dümdüz, kollarını da bacaklarının üzerinde olmak suretiyle tek tarafları uyurlar. Araştırmalar, bu pozisyonda uyuyan insanların daha kolay anlaşılabilir olduğunu göstermiştir. Bu insanlar genelde daha sosyal olur ve kalabalıktan hoşlanırlar. İnsanlarla kolay ilişki kurabilirler ve insanlara çok daha kolay güvenirler. İnsanların yaklaşık %15’inin bu şekilde uyuduğu tespit edilmiştir. Fakat bu pozisyonda uyumak biraz zordur.Çünkü yatış pozisyonlara uygun olarak boyunu destekleyecek yastıklara ihtiyaç duyarlar. Aynı zamanda yastık insan yüzü içinde yumuşak olmalıdır.
5- Denizyıldızı
Tıpkı deniz yıldızı gibi, bu pozisyonda yatan insanlar kollarını ve bacaklarını açarak sırt üstü uyurlar. Bu şekilde yatan insanlar, kolay arkadaş edinirler. Hem iyi bir dinleyicidirler hem de insanlara yardım etmekten mutlu olurlar. Pek ilgi odağı olmayı sevmezler. Araştırmalar, insanların %5’inin bu pozisyonda uyuduğunu göstermektedir. Böyle yatmak, insanların sırt ağrısı çekmesine neden olabilir. Çünkü beldeki baskı, bir süre sonra sırt ve bel ağrısına neden olabilir. Bu şekilde yatmayı seven insanlar, bellerinin altına küçük bir havlu koyabilir. Böyle yatan insanların bir çoğunda horlama görülebilir.
4- Kollar İlerde Yatmak
Kafa yastığın kenarında, kollar ise karşıya bakar şekilde uyuyan insanlar bacaklarını da düz bir şekilde uzatır. Bu şekilde uyuyan insanlar genelde iletişime açık olurlar ve konuşmaktan çekinmezler. Fakat bu insanlar şüpheci olabilir. Herkesle iletişime kolay geçebildikleri gibi, herkesi de arkadaşı olarak benimsemezler. Fakat zor arkadaş oldukları insanlardan asla kolay da vazgeçmezler. Kısaca kalıcı ve sağlam arkadaşlıklar ararlar. Araştırmalar insanların %13’ünün bu pozisyondan uyuduğunu göstermiştir. Bu insanlar kafalarını koydukları yastık konusunda biraz hassas olabilir.
3- Yüzüstü Yatış
Serbest düşüş pozisyonunda uyuyan insanlar yüzün koyun yatar ve kollarıyla yastığa sarılırlar. Bacaklar düz olarak aşağıdadır ve kafaları bir tarafa dönük şekilde uyurlar. Bu insanlar topluluk şeklinde yaşamayı severler. Genelde sosyal ve atılgandırlar fakat iç dünyalarında gergin olabilmektedirler. Sıra dışı durumlardan pek hoşlanmazlar, eleştirilmeyi sevmezler. Sağlık açısından, bu pozisyonda uyumak insan vücuduna pek faydalı değildir. Omurga ve kuyruk sokumu için problem yaratabilir. Bu yatış şekli Fakat bel fıtığı için faydalı olabilmektedir.
2- Asker Pozisyonu
Araştırmalar, insanların %8’inin bu pozisyonda uyuduğunu söylüyor. Bu pozisyonda yatan insanlar sırt üstü yatar, kollar yandadır ve yüzleri tavana dönük şekilde uyur. Bu pozisyonda yatan insanların genelde içine kapanık ve sessiz olduğu söylenir. Bu insanlar çok gürültüden hoşlanmazlar. Gereksiz konuşan insanları ve ortalığı uykuya veren insanları pek sevmezler. Kendilerinin diğer kişilerden daha iyi standartlarda olmasını severler. Bu pozisyonda yatan insanlar, genelde yatış şeklinden dolayı boyun ve sırt ağrılarına sahiptir. Asker pozisyonunda yatan kişiler genelde horlamaya daha yatkın ve yastık seçme konusunda kararsızdır.
1- Cenin Pozisyonu
Bu pozisyonda insanlar genelde tek tarafı üzerinde, dizlerini karnına çekerek ve kollarını katlayıp ya da yastığa sarılarak uyur. Genelde bu insanların dışarıdan sert gözüktüğü söylenir. İnsanlarla ilk temasta biraz daha geride ve çekingen kalmaktadırlar. Fakat bu utangaçlığı zamanla atıp rahatlayarak diğer insanlarla iletişim problemi yaşamazlar. Sert görünüşleri ilk tanışmalar içindir kısaca. Genelde bu pozisyonda daha çok kadınlar uyumaktadır. Kadınlar erkeklere göre iki kat daha fazla bu pozisyonda uyurlar. Ayrıca araştırmalar göstermiştir ki insanların %41’i bu pozisyonda yatar. Yani en yaygın uyuma pozisyonlarından biridir. Ayrıca bu şekilde uyumak omurga ağrılarına da iyi gelmektedir. Bacakların arasına bir yastık alarak uyku pozisyonu destekler. Bu pozisyonda uyumak tıp ki anne karnındaki bir bebeğin duruşu gibidir.

Post Ratings:
likes

Forumda Tartışın

1 YORUM