BEBEKLİ TATİL ÖNERİLERİ VE TAVSİYELERİ

4252

Bebek sahibi olduğunuzda hayatınızın hiç bir zaman eskisi gibi olmadığını söyleyebiliriz. Zira bebeğin doğumunun ardından devamlı olarak onun sağlığı ve durumuyla da ilgilenmeniz gerekiyor ve bu durum tatil mekanları gibi yerlerde günlük hayattan biraz daha fazla zaman alabiliyor. Bebeklerin her yere götürülememeleri, uygun ekipmanlara ihtiyaç duymaları ve tek başlarına bırakılamamaları en sık karşılaşılan zorluklar arasında yer alıyor. Fakat doğru koşullar oluşturulduğunda aslında bebeğiniz olsa da keyifli bir tatil geçirmeniz mümkün hale geliyor. Sizler için bebekli tatil önerilerini ve tavsiyelerini bir araya getirerek biraz daha bilgi vermeye çalışalım.

Bebekli bir tatile çıkmadan önce ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey, otelinizin bebeklerin bakımı için gerekli olan ekipmanları sağlayıp sağlamadığı olacaktır. Bebek yatağı sağlayan, besleme sandalyesi, alt değiştirme masası gibi olanakları sağlayan otellerde ihtiyaçlarınız da büyük oranda azalacaktır ve tek yapmanız gereken mama, bebek bezi gibi şeyleri yanınızda getirmek olacaktır. Aynı zamanda otel yakınlarında eksilen malzemelerinizin yenilerini alabileceğiniz eczane, süpermarket gibi dükkanların olup olmadığı da yine dikkat etmeniz gerekenler arasında. Rezervasyonunuzu yapmadan önce bu bilgileri edinirseniz tatiliniz esnasında zorlanmadan bebeğinizin bakımını gerçekleştirebilirsiniz.

Eşinizle güzel vakit geçirmek ancak bebeğin bakımını bazı zamanlar bir başkasına devretmek istiyorsanız ailelerinizi de tatilinize dahil edebilirsiniz. Yazlıkları varsa yazlıkta vakit geçirebilir, yazlıkları sıkıcı buluyorsanız onları da tatile getirerek dönüşümlü olarak bebeğin bakımını üstlenebilirsiniz. Böylece hem onlar geçen yılların ardından güzel bir tatil yapma keyfine erişeceklerdir hem de siz bebeğinizin bakımını kısmi olarak devrederek güneşin ve denizin tadını çıkaracaksınız.

Tabii ki tatil yolu da en büyük dertlerden bir tanesi. Tatile uçakla gitmeniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır ancak arabayla gitmeyi düşünenler de korkmasınlar. Yolculuk zamanını bebeğinizin uyuma zamanlarına denk getirerek yolda huysuzluk yapmasının ve sıkıntılar çıkarmasının önüne geçebilirsiniz. Otomobil bagajları için hazırlanmış olan çeşitli bebek aksesuarları da alt değiştirme gibi durumları daha kolay atlatmanızı sağlayacaktır.

Kamp imkanları da bebekli tatil severlerin hoşuna gidecektir. Yaz ortasında değil de ilkbahar ve sonbahar aylarında kurulacak bir çadır, hem doğanın keyfini bebeğinizle çıkartmanızı sağlayacak hem de fazla sıcaktan dolayı bunalmasına engel olacaktır. Elbette gerekli ekipman ve malzemelerinizi yanınıza almayı unutmamalısınız.

Post Ratings:
likes